Ogrzewanie akumulacyjne – na czym polega?

Nasze kominki i piece kaflowe są zdolne ogrzewać dom w sposób ciągły, komfortowy przy załadunku drewna 2 razy na dobę. Zbudowane przez nas kominki oprócz tego, że są źródłem przyjemności – pięknie wyglądają i cieszą oko ogniem zza czystej szyby – są źródłem znacznych oszczędności przez zastosowanie drewna jako paliwa do ogrzania domu. Kominki te można stosować w domach energooszczędnych i pasywnych, gdzie występuje rekuperacja.

To wspaniałe połączenie kominka z efektywnością pieca kumulacyjnego osiągamy przez stosowanie najnowszej generacji materiałów akumulacyjnych. Wysokotemperaturowy wkład kominkowy łączymy z ceramicznymi modułami akumulacyjnymi, których bryły akumulują ciepło i promieniują nim przez 8-12 godzin lub wodnymi wymiennikami ciepła ogrzewającymi wodę centralnego ogrzewania lub użytkową. Ciepło kominka grzewczego oddawane jest za pomocą promieniowania całej powierzchni kominka. Warto dodać, że w związku z przejęciem przez masę kumulacyjną nadwyżki ciepła i sukcesywne jej uwalnianie w czasie, nie występuje efekt przegrzania pomieszczenia i zachowany jest wysoki komfort cieplny przez wiele godzin.

Pomimo zastosowania w budowie kominka tradycyjnych technik zduńskich, pozostaje on lekki i smukły, a nowoczesny kształt bryły kominka daje możliwość jego zabudowy w formie, która zadowoli najbardziej wymagającego użytkownika. Nasze kominki są zawsze dostosowane do życzeń naszych klientów. Zwykle budowane są jako kominki akumulacyjne, kominki konwekcyjne, i z zastosowaniem wymienników wodnych. Z szacunku dla naszych klientów do budowy stosujemy materiały najwyższej jakości. W ten sposób powstają wysokiej jakości  pieco – kominki, przy których nasi klienci rozkoszują się ogniem, a naturalne ich ciepło wykorzystują do tworzenia zdrowej i miłej atmosfery.

http://www.nowoczesne-zdunstwo.pl/

Inne wpisy